Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 9, 33-395 Chełmiec

tel.: 18 548-03-60

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Dorota Jaworska Wacław Buryła Andrzej Gnarowski

24 września 2008 r. odbyło się spotkanie autorskie z poetami: Dorotą Jaworską z Kijowa, księdzem Wacławem Buryłą z Wrocławia oraz Andrzejem Gnarowskim z Warszawy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XVIII edycji Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Agnieszka Frączek

W ramach „Tygodnia Bibliotek” obchodzonego w dn. 5.05.-11.05.2008 r. Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w swe gościnne progi p. Agnieszkę Frączek, autorkę kilkudziesięciu zbiorów wierszy dla dzieci.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Kazimierz Burnat i Ryszard Rodzik

Gminna Biblioteka w Chełmcu po raz piąty gościła w swych progach poetów - uczestników Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. W tym roku z chełmiecką młodzieżą gimnazjalną spotkali się P. Kazimierz Burnat oraz P. Ryszard Rodzik.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Jesień Literacka 2006

To już po raz szesnasty, tym razem w dniach 15 – 21 października odbywała się Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza - jedyna impreza kulturalna w kraju o tak rozległym zasięgu i tak wielkiej ilości spotkań.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Ewa Nowak

Ewa Nowak – z zawodu pedagog-terapeuta, z pasji pisarka książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski – poeta, prozaik, publicysta, autor fraszek, satyr, humoresek i widowisk teatralnych. Napisał kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży, m. in.: Zabajne wakacje; Fikuś, Zulek i Ciężkogłowy; List do Mikołaja; Latająca rodzinka; Oszaleć można z tymi kotami; Hilary, Zulek i ruskie pierogi; Jak mistrz Twardowski Kraków uratował; Wakacje z literatem; Trzy tygodnie z druhną Chuligan; Niezwyciężony zajączek Edzio; Gwiazdkowe opowieści; Awantura w pawich piórach.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Romuald Mieczkowski Jan Tulik

19 października 2005 r. Biblioteka Gminna zorganizowała w Zespole Szkół w Chełmcu lekcję literacką z udziałem wileńskiego poety Romualda Mieczkowskiego oraz poety i prozaika z Krosna Jana Tulika.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Marta Fox

4 października 2005 r. Gminna Biblioteka zorganizowała spotkanie z Martą Fox, autorką powieści i opowiadań dla młodzieży.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Marek Wawrzkiewicz Anna Zalewska i Stanisław Szewczenko

W ramach XIV Międzynarodowej Jesieni Literackiej Pogórza biblioteka chełmiecka gościła troje poetów:  Marka Wawrzkiewicza – prezesa ZG Związku Literatów Polskich, Annę Elżbietę Zalewska – poetkę z Poznania oraz Stanisława Szewczenkę – poetę z Ukrainy.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Joanna Papuzińska

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu miała zaszczyt gościć w swych progach znaną i popularną autorkę książek dla dzieci, Joannę Papuzińską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niskowej.

Czytaj więcej