Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 9, 33-395 Chełmiec

tel.: 18 548-03-60

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Magdalena Zarębska

    19 września 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. Uczestniczyły w nim dzieci z kl. I-III Zespołu Szkół w Chomranicach.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Sławomir Koper

    10 maja 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu odbyło się spotkanie ze Sławomirem Koprem, najbardziej popularnym obecnie autorem książek historycznych, publicystą radiowym i telewizyjnym, ekspertem historycznym
Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

Maria Ulatowska – ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Jest autorką powieści obyczajowych: Sosnowe dziedzictwo, Pensjonat Sosnówka, Domek nad morzem, Przypadki pani Eustaszyny, Prawie siostry i in.
Jacek Skowroński – studiował bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz ekonomię w Nowosybirsku i w Moskwie. Twórca powieści i opowiadań kryminalnych: Mucha, Był sobie złodziej, Zabić, zniknąć, zapomnieć. 

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Anna Czerwińska - Rydel

Anna Czerwińska – Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej. Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Elżbieta Bednarczyk

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu zorganizowała 7 października 2015 r. spotkanie autorskie z p. Elżbietą Bednarczyk.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Renata Piątkowska

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej „Z książką na walizkach”. Tegoroczny projekt nosił nazwę „Wojny dorosłych – historie dzieci” i upamiętniał 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Iwona Bińczycka-Kołacz

Iwona Bińczycka-Kołacz,  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doktor nauk humanistycznych, dziennikarka i pisarka. Jest autorką tekstu Gminnego Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec odbywajacego się pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich - pisarka i dziennikarka. Pochodzi z Mrągowa. Współpracowała z  Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem "Pojezierze".Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Popularność zdobyła jako autorka serii "Prowincja" osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Lucyna Olejniczak

Lucyna Olejniczak - urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygodę z pisaniem zaczęła od konkursu literackiego zorganizowanego przez krakowską redakcję "Gazety Wyborczej".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Grażyna Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz - (ur. w 1955 r.) pisarka i nauczycielka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Jest jedną z najlepszych polskich autorek literatury młodzieżowej, laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej