Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 6, 33-395 Chełmiec

tel./fax: (0-18) 443-15-46

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Krystyna Śmigielska

Krystyna Śmigielska - pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniem pt. "Zbieracz grzechów".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Edyta Zarębska

Edyta Zarębska - ur. się w 1977 r. w Hrubieszowie. Od kilku lat mieszka w Lublinie z mężem Robertem i synem Arturem. Zadebiutowała książką pt. "Opowieści babci Gruni", którą również sama zilustrowała.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Aleksander Porzucek

22 lutego 2010 r. w bibliotece filialnej w Piątkowej odbył sie koncert piosenki poetyckiej p.n. "Aleksander Porzucek i przyjaciele".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Wojciech Zygmunt

Wojciech Zygmunt urodził sie w 1958 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Piątkowej, którą w 1982 r. opuścił na ponad 20 lat. W tym czasie założył rodzinę i doczekał się wnucząt.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Věra Kopecká

Věra Kopecká – ur. się w 1951 r. w Turnowie w Czechosłowacji. Ukończyła studia z zakresu matematyki wykreślnej na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wydała 10 książek poetyckich. Jej wiersze bazują na wątkach osobistych oraz liryczno-przyrodniczych.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Wiesław Drabik

Wiesław Drabik - ur. się w 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 1955 roku napisał kilkadziesiąt kolorowych książeczek dla dzieci.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Małgorzata Ogorzały i Ryszard Magiera

Jeden promyk słońca” w piątkowskiej bibliotece

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Joanna Krzyżanek

W ramach „Tygodnia Bibliotek” 13 maja 2009 r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych spotkanie z autorką książek dla dzieci Joanną Krzyżanek.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Tomasz Trojanowski

Aby promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu zaprasza do swojej placówki znanych i cenionych twórców literatury, by młodzi odbiorcy mogli poznać ich osobiście.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Dorota Jaworska Wacław Buryła Andrzej Gnarowski

24 września 2008 r. odbyło się spotkanie autorskie z poetami: Dorotą Jaworską z Kijowa, księdzem Wacławem Buryłą z Wrocławia oraz Andrzejem Gnarowskim z Warszawy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XVIII edycji Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Czytaj więcej