Wielkanocne zwyczaje - lekcja biblioteczna

W ramach lekcji bibliotecznej odwiedziła naszą bibliotekę klasa I z Katolickiej Szkoły Podstawowej z wychowawczynią Panią Martą Olech i Anetą Szczepańską. Z racji zbliżających się świąt przygotowałyśmy lekcję -  "Wielkanocne zwyczaje". Temat zajęć dzieci odgadły rozwiązując przygotowaną dla nich krzyżówkę. W nastrój wielkanocny wprowadził nas wiersz Małgorzaty Strzałkowkiej  pt. "Na wielkanocnym stole" . Razem z uczniami omawialiśmy tradycje i zwyczaje związane ze Swiętami Wielkanocnymi. Malowanie jaj, święcenie pokarmów, wysyłanie kartek z życzeniami, przygotowanie palm, śmigus dyngus to tylko kilka z nich, choć niektóre niestety odchodzą w zapomnienie.

Na zakończenie dzieci ozdobiły wstążkami przygotowanie przez nas palmy, które zabrały ze sobą do domu.