Spotkania autorskie - Tomasz Trojanowski

Aby promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu zaprasza do swojej placówki znanych i cenionych twórców literatury, by młodzi odbiorcy mogli poznać ich osobiście. "Dla wielu dzieci jest to jedyna okazja, aby nabyć własną książkę, wzbogacić, a może nawet zainicjować domowy księgozbiór, którego posiadanie jest niezbywalnym składnikiem kultury czytelniczej" (Joanna Papuzińska w "Guliwerze" nr1/2004). 29 października zawitał w gościnne progi biblioteki p. Tomasz Trojanowski. Pisarz opowiedział o swoich pierwszych fascynacjach literackich oraz o tym, jak się powstały historie o kotach.

Tomasz Trojanowski - (ur. 1965), ukończył studia na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego . Zadebiutował w 1977 r. "Kocimi historiami", które przyniosły mu Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za najlepszą książkę dziecięcą roku. Jest autorem książek dla dzieci, scenariuszy, słuchowisk  radiowych, felietonów, realizatorem programów telewizyjnych.