Spotkanie autorskie - Lucyna Olejniczak

Lucyna Olejniczak - urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygodę z pisaniem zaczęła od konkursu literackiego zorganizowanego przez krakowską redakcję "Gazety Wyborczej". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać wspomnienie, którego tematem prze­wodnim było „Moje podwórko". Podjęta dość spontanicznie decyzja o udziale w konkursie zaważyła na dalszym życiu Pani Lucyny. Zachęcona powodzeniem, uwierzyła w swój talent pisarski , którego efektem są cztery wydane książki:

1. Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela - o pobycie "za wielką wodą" , gdzie Autorka wyjechała w celach zaro­bkowych pod koniec lat 80-tych.
  2. Dagerotyp. Tajemnica Chopina - o muzyku "odbrą­zowionym", pełnym sił witalnych, lubiącym flirtować i napić się czegoś mocniejszego.
  3. Wypadek na ulicy Starowiślnej - o pradziadku Teodorze, z elementami przewodnika po Krakowie, tym współczesnym i XIX-wiecznym
  4. Jestem blisko - o zniknięciu młodej dziewczyny w tajemniczych okolicznościach przed stu laty i rozwiązaniu zagadki współcześnie.

Pisarka spotkała się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu 14 maja 2013 r. Spotkanie odbyło się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  i zostało zorganizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chełmcu. Czytelnikom chełmieckiej biblioteki, Pani Lucyna dała się poznać jako osoba niezwykle ciepła, życzliwa i sympatyczna. Podczas kameralnego spotkania w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek, można było kupić książkę Autorki wraz z dedykacją i autografem.