Spotkanie autorskie - Grażyna Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz - (ur. w 1955 r.) pisarka i nauczycielka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Jest jedną z najlepszych polskich autorek literatury młodzieżowej, laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Wydawnictwo "Literatura" oraz Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu opracowały projekt pod nazwą „Z książką na walizkach”, do którego przyłączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu. W ramach tego projektu dn. 7.05.2012 r. w Zespole Szkół w Wielogłowach odbyło się spotkanie pisarki Grażyny Bąkiewicz z młodzieżą gimnazjalną. Młodzi czytelnicy pytali autorkę skąd czerpie pomysły do swoich książek, jak wygląda praca nad książką, ile czasu zajmuje pisanie. Pisarka nawiązała wspaniały kontakt z młodzieżą, było dużo śmiechu i zabawnych anegdot. Biblioteka filialna w Wielogłowach zakupiła wszystkie książki autorki, które będzie można wypożyczyć, gdy tylko zostaną opracowane i znajdą się w katalogu.