Spotkania autorskie - Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski – poeta, prozaik, publicysta, autor fraszek, satyr, humoresek i widowisk teatralnych. Napisał kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży, m. in.: Zabajne wakacje; Fikuś, Zulek i Ciężkogłowy; List do Mikołaja; Latająca rodzinka; Oszaleć można z tymi kotami; Hilary, Zulek i ruskie pierogi; Jak mistrz Twardowski Kraków uratował; Wakacje z literatem; Trzy tygodnie z druhną Chuligan; Niezwyciężony zajączek Edzio; Gwiazdkowe opowieści; Awantura w pawich piórach. Największym powodzeniem cieszy się cykl o przygodach Skrzata Wiercipiętka, który wszedł do najnowszego kanonu lektur szkolnych. Andrzej Grabowski jest organizatorem Międzynarodowej Jesieni Literackiej Pogórza, która co roku odbywa się również w Gminie Chełmiec. 29 marca 2006 roku P. Andrzej Grabowski był gościem najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu.W spotkaniu z Autorem udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Chełmcu oraz ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie.