Spotkania autorskie - Agnieszka Frączek

W ramach „Tygodnia Bibliotek” obchodzonego w dn. 5.05.-11.05.2008 r. Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w swe gościnne progi p. Agnieszkę Frączek, autorkę kilkudziesięciu zbiorów wierszy dla dzieci. Oprócz twórczości literackiej autorka zajmuje się także pracą naukową; jest cenionym i wybitnym naukowcem w dziedzinie językoznawstwa, wykłada w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zapewne ta praca wypełniłaby jej całe życie, gdyby nie narodziny córki Izy, które rozwiązały przepastny worek z wierszami. Pierwszy powstał, gdy dziecko zrobiło pierwszy krok. Dziś córeczka ma sześć lat i wciąż inspiruje mamę do pisania. W chełmieckiej bibliotece znajduje się większość zbiorków wierszy, m. in.: Trzeszczyki, Banialuki do zabawy i nauki, Bamboszkowe opowieści, Słoń na hulajnodze.

Spotkanie z poetką odbyło się w Szkole Podstawowej w Niskowej, na terenie której działa filia chełmieckiej placówki.