Spotkanie autorskie - Renata Piątkowska

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej „Z książką na walizkach”. Tegoroczny projekt nosił nazwę „Wojny dorosłych – historie dzieci” i upamiętniał 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Z walizką pełną książek przybyła do chełmieckiej biblioteki p. Renata Piątkowska – autorka ponad 30. książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z pisarką odbyło się 29 maja 2015 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii św. Heleny. Omawiając swą najnowszą książkę pt. „Wszystkie moje mamy” autorka przedstawiła młodym czytelnikom losy wyjątkowej kobiety – Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej uratowała od zagłady 2500 dzieci z warszawskiego getta.