Spotkanie autorskie - Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

Wspólnie napisali książki: Autorka i Pokój dla artysty. Obecnie piszą książkę opartą na pamiętniku księdza, który… był dziadkiem Marii Ulatowskiej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu z trudem pomieściła czytelników, którzy 13 maja 2016 r. przyszli na spotkanie autorskie. Udziału w tym kulturalnym wydarzeniu nie odmówili przedstawiciele chełmieckiego samorządu: Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Komisji Kultury, Arleta Izworska – wiceprzewodnicząca tejże komisji, Jan Mróz – radny chełmiecki.

Ulatowska-Skowroński to literacki tandem gwarantujący przyjemność płynącą z czytania. Ich powieści cechuje dynamiczna i trzymająca w napięciu akcja oraz zakończenie, którego nikt nie potrafi przewidzieć.  Podczas spotkania autorzy opowiedzieli w jaki sposób zbierają materiały do książki, skąd czerpią pomysły, jakie cechy nadają swoim bohaterom.

Na zakończenie czytelnicy mieli możliwość zakupu książek po promocyjnej cenie wraz z dedykacją i autografem.