Spotkanie autorskie - Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich - pisarka i dziennikarka. Pochodzi z Mrągowa. Współpracowała z  Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem "Pojezierze".Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Popularność zdobyła jako autorka serii "Prowincja" osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur.

27 maja 2014 r. pisarka spotkała się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu. Opowiedziała o debiucie w wieku 12 lat, utracie pracy w lokalnej redakcji, początkach pisania, rodzinnym Mrągowie. Ale najwięcej było o książkach, w których fikcja literacka przeplata się z historią, tradycją i kulturą Mazur, tych dzisiejszych i przedwojennych, czyli byłych Prus Wschodnich. Autorka zaraziła czytelników optymizmem, radością i wiarą, która ma moc sprawczą w spełnianiu marzeń.