Spotkanie autorskie - Jadwiga Marzec

Jadwiga Marzec urodziła się w Makowie Podhalańskim.Od 1997 r. jest związana z Nowym Sączem. Obecnie mieszka w Chełmcu. Pracowała w Ochotniczych Hufcach Pracy organizując półkolonie, warsztaty i obozy. Była autorką i organizatorką wielu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. Debiutowała w 2001 r. zdobywając I nagrodę w konkursie ogłoszonym przez Międzynarodowy Magazyn "Obyczaje". Pisze fraszki, bajki, wiersze, opowiadania dla dzieci. Jest autorką książki dla dzieci "Niezwykły tydzień Frani" promujacej Sądecczyznę i lokalną Kulturę.
    W 2018 r. wydała książkę o niezwyklym życiu sądeckiej malarki Grażyny Kulig pt.: "Marzenia nie liczą lat". Inspiracją do napisania książki były słowa artystki wypowiedziane na jednym z wernisaży: "Pielęgnujcie swoje pasje, bo mnie moja pasja pozwolila przetrwać najtrudniejsze chwile w moim życiu". A życie Grażyny Kulig pełne było dramatycznych wydarzeń; w wieku 12 lat została sierotą, jako młoda mężatka w tragicznych okolicznościach straciła męża będąc w ciąży z trzecim dzieckiem. Mimo przeciwności losu nigdy się nie poddała, a jej życie to gotowy scenariusz na film. Ralizując swoje marzenia w wieku 80 lat ukończyła studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Malarka Grażyna Kulig - bohaterka książki - zaszczyciła czytelników biblioteki swoją obecnością na spotkaniu. W sposób niezwykle emocjonalny opowiedziała o najistotniejszych zdarzeniach ze swego życia.
    Spotkanie przygotowane zostało we współpracy ze Stowarzyszeniem "Razem dla Kultury".

Dziękujemy Janinie Mróz nauczycielce ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu za przygotowanie scenografii.