Spotkanie autorskie - Iwona Bińczycka-Kołacz

Iwona Bińczycka-Kołacz,  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doktor nauk humanistycznych, dziennikarka i pisarka. Jest autorką tekstu Gminnego Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec odbywajacego się pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

20 maja 2015 r. pisarka spotkała się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu, by promować swą debiutancką powieść pt. "Znak ostrzegawczy". Za sprawą tej książki została finalistką konkursu "Literacki Debiut Roku".

Autorka zachwyciła czytelników nie tylko talentem i wysublimowanym stylem, ale także skromnością, szczerością i otwartością. Spotkanie autorskie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem "Razem dla Kultury" w ramach projektu "Biblioteka miejscem spotkań". Uczestnicy  mieli możliwość zakupu książki po promocyjnej cenie wraz z autografem i dedykacją. Spotkanie prowadziła p. Małgorzata Groń - polonistka, korektorka i blogerka.

"Znak ostrzegawczy" - fragment recenzji: (Kultura On Blog)
"Powieść Iwony Bińczyckiej-Kołacz przypomina Chanel nr 5 zapakowane w szary papier. Tytuł i okładka sugerują, że mamy do czynienia z lekką i przyjemna w odbiorze lekturą. Tymczasem już po kilku akapitach odkrywamy, że zaszło nieporozumienie. Przepiękna polszczyzna, niezwykle porównania, słowa znane, ale w potocznej mowie rzadko używane. Styl i forma na wysokim poziomie."