Spotkania autorskie - Jesień Literacka 2006

To już po raz szesnasty, tym razem w dniach 15 – 21 października odbywała się Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza - jedyna impreza kulturalna w kraju o tak rozległym zasięgu i tak wielkiej ilości spotkań. Organizatorem imprezy jest pisarz i poeta Andrzej Grabowski, który wraz z Tadeuszem Kwiatkowskim-Cugowem spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół w Chełmcu. Inicjatorem spotkania była Biblioteka Gminna.

Tadeusz Kwiatkowski-Cugow - poeta, prozaik, eseista i satyryk. Debiutował w 1978 r. książką pt. „U drzwi moich płomień dalekiego ogniska". Pisze wiersze od 16 roku życia. Jego poezje tłumaczono na wiele języków obcych, m. in. grecki, francuski, japoński., węgierski, ukraiński, włoski, słowacki. Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów literackich. W 1994 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości literackiej.