Spotkania autorskie - Anna Czerwińska - Rydel

Anna Czerwińska – Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej. Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne. Jest pomysłodawczynią i autorką biograficznych książek dla dzieci o życiu znanych Polaków, m. in.: Janusza Korczaka, Henryka Sienkiewicza, Aleksandra Fredry Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina

Spotkanie z pisarką odbyło się 29 kwietnia 2016 r. w ramach akcji czytelniczej „Z Książką na Walizkach”. Wzięły w nim udział dzieci z Zespołu Szkół w Biczycach Dolnych. Pisarka przeczytała młodym czytelnikom fragmenty swojej najnowszej książki pt. Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”. Dzieci dowiedziały się jakim uczniem był mały Henio, jakie lekcje lubił najbardziej, jak wyglądała szkoła pod zaborem rosyjskim. Uczniowie zadawali  autorce wiele pytań. Na wszystkie p. Ania odpowiadała z niezwykłą cierpliwością, ciepłem i serdecznością. Po zakończeniu spotkania można było kupić książki autorki i otrzymać dedykację wraz z autografem.

Spotkaniu towarzyszył konkurs plastyczno-literacki p. n. „Odkrywcy” ogłoszony przez Wydawnictwo „Literatura”. Biblioteka dziękuje Dyrekcji Zespołu Szkół w Biczycach Dolnych oraz gronu pedagogicznemu za pomoc w organizacji spotkania, zaangażowanie i życzliwe przyjęcie.

Galeria zdjęć