Spotkania autorskie - Marta Fox

4 października 2005 r. Gminna Biblioteka zorganizowała spotkanie z Martą Fox, autorką powieści i opowiadań dla młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół w Świniarsku. W trakcie spotkania okazało się, że młodzież ze Świniarska czytała większość spośród kilkudziesięciu książek, które charakteryzują się głębią psychologiczną i świetnie przedstawiają obyczajowość polskiej szkoły oraz mentalność młodzieży.

Marta Fox ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach 1974, w 1982 dodatkowo studium podyplomowe również z filologii polskiej na tej samej uczelni. W latach 1974-1995 pracowała jako nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w V LO w Katowicach. Zadebiutowała w 1989 r. opublikowanym w piśmie „TAK i NIE” opowiadaniem pt. ”Gra”, za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lublinie. Młodzieżowe powieści Marty Fox określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych.