Spotkania autorskie - Kazimierz Burnat i Ryszard Rodzik

Gminna Biblioteka w Chełmcu po raz piąty gościła w swych progach poetów - uczestników Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. W tym roku z chełmiecką młodzieżą gimnazjalną spotkali się P. Kazimierz Burnat oraz P. Ryszard Rodzik.

Kazimierz Burnat - poeta, publicysta, redaktor książek, wydawca. Autor tomików poetyckich: "W kolejce po", "Cichnące", "Przenikanie", współautor ponad czterdziestu almanachów, antologii i monografii. Od 1968 r. mieszka we Wrocławiu, gdzie jest organizatorem, bądź współorganizatorem licznych przedsięwzięć kulturalnych. Kazimierz Burnat jest prezesem Grupy Literackiej "Dysonans" i redaktorem naczelnym kwartalnika społeczno - kulturalnego "Bez Kurtyny". Należy do Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Przebudź mnie
skrzętnie zbiorę poranną wilgoć
ucichną przeciwne wiatry
odgromione chmury
odsłonią źrenice świata
z gałązką brzozy w dłoni
poprowadź
po dróżkach świerszczy
do kęp dojrzałej trawy
aby u schyłku dnia
zaspokoić pragnienia
zapachem skoszonej łąki
przebudź

Ryszard Rodzik - poeta, dziennikarz radiowy, twórca grupy poetyckiej "Każdy". Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach poetyckich. Dotychczas wydał dwie książki poetyckie: "Łąka nieba" (1992 r.) oraz "Fotoplastykon" (2001 r.). Od 1993 r. w krakowskim radiu "Alfa" prowadzi autorską audycję promującą poezję pt "Każdy rodzi się poetą".

Miłość
To nieprawda