Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 6, 33-395 Chełmiec

tel./fax: (0-18) 443-15-46

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Ewa Nowak

Ewa Nowak – z zawodu pedagog-terapeuta, z pasji pisarka książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski – poeta, prozaik, publicysta, autor fraszek, satyr, humoresek i widowisk teatralnych. Napisał kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży, m. in.: Zabajne wakacje; Fikuś, Zulek i Ciężkogłowy; List do Mikołaja; Latająca rodzinka; Oszaleć można z tymi kotami; Hilary, Zulek i ruskie pierogi; Jak mistrz Twardowski Kraków uratował; Wakacje z literatem; Trzy tygodnie z druhną Chuligan; Niezwyciężony zajączek Edzio; Gwiazdkowe opowieści; Awantura w pawich piórach.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Romuald Mieczkowski Jan Tulik

19 października 2005 r. Biblioteka Gminna zorganizowała w Zespole Szkół w Chełmcu lekcję literacką z udziałem wileńskiego poety Romualda Mieczkowskiego oraz poety i prozaika z Krosna Jana Tulika.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Marta Fox

4 października 2005 r. Gminna Biblioteka zorganizowała spotkanie z Martą Fox, autorką powieści i opowiadań dla młodzieży.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Marek Wawrzkiewicz Anna Zalewska i Stanisław Szewczenko

W ramach XIV Międzynarodowej Jesieni Literackiej Pogórza biblioteka chełmiecka gościła troje poetów:  Marka Wawrzkiewicza – prezesa ZG Związku Literatów Polskich, Annę Elżbietę Zalewska – poetkę z Poznania oraz Stanisława Szewczenkę – poetę z Ukrainy.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Joanna Papuzińska

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu miała zaszczyt gościć w swych progach znaną i popularną autorkę książek dla dzieci, Joannę Papuzińską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niskowej.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Zbigniew Święch

Zbigniew Święch – pisarz, historyk, dziennikarz, publicysta, reżyser filmów dokumentalnych m. in.: "Pionierzy podziemnego frontu" o kurierach tatrzańskich, "Złoto polskich Karpat" o rzeźbiarzach ludowych, "Jeden dzień Henryka" o pierwszym osadniku bieszczadzkim Henryku Victorinim, "Ostatnia wiosna Bezkrwawego Łowcy" o Włodzimierzu Puchalskim.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Magdalena Ponurkiewicz

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu odbyło się spotkanie z pisarką i poetką Magdaleną Ponurkiewicz.

Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Cezarym Leżeńskim i Michiko Tsukada

23 września 2003 r. młodzież z Zespołu Szkól w Chełmcu uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Cezarym Leżeńskim i poetką z Japonii Michiko Tsukada. Tematem spotkania było propagowanie literatury młodzieżowej. Rozmawiano także o aktualnych problemach nurtujących środowisko młodzieży. Goście prezentowali swoje utwory, a P. Michiko podpisywała zbiorki wierszy wraz z dedykacją po japońsku.

Czytaj więcej