Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 6, 33-395 Chełmiec

tel./fax: (0-18) 443-15-46

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Wojciech Zygmunt

Wojciech Zygmunt urodził sie w 1958 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Piątkowej, którą w 1982 r. opuścił na ponad 20 lat. W tym czasie założył rodzinę i doczekał się wnucząt.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Věra Kopecká

Věra Kopecká – ur. się w 1951 r. w Turnowie w Czechosłowacji. Ukończyła studia z zakresu matematyki wykreślnej na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wydała 10 książek poetyckich. Jej wiersze bazują na wątkach osobistych oraz liryczno-przyrodniczych.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Wiesław Drabik

Wiesław Drabik - ur. się w 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 1955 roku napisał kilkadziesiąt kolorowych książeczek dla dzieci.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Małgorzata Ogorzały i Ryszard Magiera

Jeden promyk słońca” w piątkowskiej bibliotece

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Joanna Krzyżanek

W ramach „Tygodnia Bibliotek” 13 maja 2009 r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych spotkanie z autorką książek dla dzieci Joanną Krzyżanek.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Tomasz Trojanowski

Aby promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu zaprasza do swojej placówki znanych i cenionych twórców literatury, by młodzi odbiorcy mogli poznać ich osobiście.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Dorota Jaworska Wacław Buryła Andrzej Gnarowski

24 września 2008 r. odbyło się spotkanie autorskie z poetami: Dorotą Jaworską z Kijowa, księdzem Wacławem Buryłą z Wrocławia oraz Andrzejem Gnarowskim z Warszawy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XVIII edycji Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Agnieszka Frączek

W ramach „Tygodnia Bibliotek” obchodzonego w dn. 5.05.-11.05.2008 r. Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w swe gościnne progi p. Agnieszkę Frączek, autorkę kilkudziesięciu zbiorów wierszy dla dzieci.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Kazimierz Burnat i Ryszard Rodzik

Gminna Biblioteka w Chełmcu po raz piąty gościła w swych progach poetów - uczestników Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. W tym roku z chełmiecką młodzieżą gimnazjalną spotkali się P. Kazimierz Burnat oraz P. Ryszard Rodzik.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Jesień Literacka 2006

To już po raz szesnasty, tym razem w dniach 15 – 21 października odbywała się Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza - jedyna impreza kulturalna w kraju o tak rozległym zasięgu i tak wielkiej ilości spotkań.

Czytaj więcej