Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 6, 33-395 Chełmiec

tel./fax: (0-18) 443-15-46

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Elżbieta Bednarczyk

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu zorganizowała 7 października 2015 r. spotkanie autorskie z p. Elżbietą Bednarczyk.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Renata Piątkowska

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej „Z książką na walizkach”. Tegoroczny projekt nosił nazwę „Wojny dorosłych – historie dzieci” i upamiętniał 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Iwona Bińczycka-Kołacz

Iwona Bińczycka-Kołacz,  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doktor nauk humanistycznych, dziennikarka i pisarka. Jest autorką tekstu Gminnego Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec odbywajacego się pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich - pisarka i dziennikarka. Pochodzi z Mrągowa. Współpracowała z  Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem "Pojezierze".Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Popularność zdobyła jako autorka serii "Prowincja" osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Lucyna Olejniczak

Lucyna Olejniczak - urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygodę z pisaniem zaczęła od konkursu literackiego zorganizowanego przez krakowską redakcję "Gazety Wyborczej".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Grażyna Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz - (ur. w 1955 r.) pisarka i nauczycielka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Jest jedną z najlepszych polskich autorek literatury młodzieżowej, laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Danuta Sułkowska i Wanda Łomnicka-Dulak

Danuta Sułkowska - pochodzi ze Starego Sącza. Pisze wiersze, opowiadania, recenzje, artykuły publicystyczne. Jest także autorką książki "Za Klauzurą. Starosądecki Klasztor Klarysek od założenia do współczesności".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Krystyna Śmigielska

Krystyna Śmigielska - pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniem pt. "Zbieracz grzechów".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Edyta Zarębska

Edyta Zarębska - ur. się w 1977 r. w Hrubieszowie. Od kilku lat mieszka w Lublinie z mężem Robertem i synem Arturem. Zadebiutowała książką pt. "Opowieści babci Gruni", którą również sama zilustrowała.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Aleksander Porzucek

22 lutego 2010 r. w bibliotece filialnej w Piątkowej odbył sie koncert piosenki poetyckiej p.n. "Aleksander Porzucek i przyjaciele".

Czytaj więcej