Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

ul. Marcinkowicka 6, 33-395 Chełmiec

tel./fax: (0-18) 443-15-46

e-mail: biblioteka@chelmiec.pl

Spotkania autorskie - Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich - pisarka i dziennikarka. Pochodzi z Mrągowa. Współpracowała z  Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem "Pojezierze".Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Popularność zdobyła jako autorka serii "Prowincja" osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Lucyna Olejniczak

Lucyna Olejniczak - urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygodę z pisaniem zaczęła od konkursu literackiego zorganizowanego przez krakowską redakcję "Gazety Wyborczej".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Grażyna Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz - (ur. w 1955 r.) pisarka i nauczycielka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Jest jedną z najlepszych polskich autorek literatury młodzieżowej, laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Danuta Sułkowska i Wanda Łomnicka-Dulak

Danuta Sułkowska - pochodzi ze Starego Sącza. Pisze wiersze, opowiadania, recenzje, artykuły publicystyczne. Jest także autorką książki "Za Klauzurą. Starosądecki Klasztor Klarysek od założenia do współczesności".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Krystyna Śmigielska

Krystyna Śmigielska - pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniem pt. "Zbieracz grzechów".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Edyta Zarębska

Edyta Zarębska - ur. się w 1977 r. w Hrubieszowie. Od kilku lat mieszka w Lublinie z mężem Robertem i synem Arturem. Zadebiutowała książką pt. "Opowieści babci Gruni", którą również sama zilustrowała.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Aleksander Porzucek

22 lutego 2010 r. w bibliotece filialnej w Piątkowej odbył sie koncert piosenki poetyckiej p.n. "Aleksander Porzucek i przyjaciele".

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Wojciech Zygmunt

Wojciech Zygmunt urodził sie w 1958 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Piątkowej, którą w 1982 r. opuścił na ponad 20 lat. W tym czasie założył rodzinę i doczekał się wnucząt.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Věra Kopecká

Věra Kopecká – ur. się w 1951 r. w Turnowie w Czechosłowacji. Ukończyła studia z zakresu matematyki wykreślnej na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wydała 10 książek poetyckich. Jej wiersze bazują na wątkach osobistych oraz liryczno-przyrodniczych.

Czytaj więcej

Spotkania autorskie - Wiesław Drabik

Wiesław Drabik - ur. się w 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 1955 roku napisał kilkadziesiąt kolorowych książeczek dla dzieci.

Czytaj więcej